Menü
Alışveriş Sepetiniz

Tiens Çinko Ve Yumurta beyazı İçeren Kapsülü

Tiens Çinko Ve Yumurta beyazı İçeren Kapsülü
Tiens Çinko Ve Yumurta beyazı İçeren Kapsülü
85,00TL
Vergiler Hariç: 85,00TL

  Tiens Çinko Kapsülü

  Çinkoya iyi bir gerekçe ile sağlık ve güzellik unsuru denir. Bu mikro element, vücutta meydana gelen birçok işlemde önemli bir rol oynamaktadır. Sağlıklı cilt, saç ve tırnakları korumaya yardımcı olur. Beynin ve cinsiyet hormonlarının fonksiyonunu destekler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu element yetersiz olduğunda, bedenimiz 'greve girer’. TIENS Çinko preparatı, sağlıklı seviyelerini korumaya yardımcı olur.

  AÇIKLAMA

  Çinko, vücudun düzgün çalışması için gerekli olan mikro elementlerden biridir. Protein, DNA ve RNA sentezinde yer alanlar da dahil olmak üzere 200'den fazla farklı enzimin aktivitesi için gereklidir. Hücrelerin doğru bir şekilde bölünmesinden de sorumludur. Bu nedenle fetüsün gelişimi için özellikle önemlidir (örneğin nöral tüpün kusurlarını önleyebilir). Çinkonun önemli bir rolü de sağlıklı görme için çok önemli olan kan plazmasında doğru A vitamini seviyesinin korunmasıdır.

  Bu eser element cildin ve mukoza zarlarının doğru bir şekilde çalışmasını sağlar, bu nedenle sağlıklı bir görünüşü korumada önemli bir rol oynar. Vücudumuz tarafından gönderilen eksikliğinin sinyalini tanımlamanın en kolay yolu cilt kusurları veya dökülüp kırılan tırnak ve saçların olmasıdır. Çinko, birçok hormona, örneğin büyüme hormonu veya gonadotropin - sağlıklı genital gelişimden sorumlu hormonlar (özellikle erkeklerde) için gereklidir.

  Çinko, pankreas ve tiroid fonksiyonu için gereklidir. İnsülin depolamada ve tiroksin (T4) 'ün triiodotironin (T3) haline dönüşmesinde rol oynar. Ve tiroksin - tiroid hormonu - metabolik hızı belirler.

  Çinko ağırlıklı olarak diyetle vücuda verilir. Bu elementin en büyük miktarı buzağı, domuz eti ve tavuk karaciğeri, deniz ürünleri (örneğin istiridye, yengeç), baklagiller, kepekli ekmek, kabak çekirdeği, fındık, yumurta, rendelenmis peynirler, et (özellikle kırmızı) ve kurma hububatlarda bulunur. Çinko eksikliği riski altında olan kişiler arasında düşük kalorili diyet yapanlar, vejetaryenler, tatlı tüketen insanlar, hamile kadınlar, yaşlılar ve çocuklardır.

  Çinko eksikliği durumunda, iyi dengelenmiş bir diyet dışında, destek takviyesi yararlı olabilir. TIENS Çinko preparatı, vücuda uygun çinko düzeylerini korumaya yardımcı olur.