Menü
Alışveriş Sepetiniz

Tiens Kordiseps

Tiens Kordiseps

Tiens Kordiseps

Kordiseps'in, yani ‘mucizevi mantarların’ özellikleri Çin tıbbında antik zamanlardan beri bilinmektedir. Yapılan en son bilimsel araştırmalar doğal savunmayı, vücudun fonksiyonlarını ve genel sağlık durumunu geliştiren tırtıl mantarlarının çok sayıda özelliğine işaret eden bu iddiaları teyit etmektedir.

AÇIKLAMA

Cordyceps sinesnsis, veya 2007 yılından beri anılan bilimsel türü adı ile Ophiocordyceps sinensis; ayrıca tırtıl mantarları veya sadece kordisepler (tırtıl mantarı) olarak bilinmektedir. Sıcak aylarda herhangi bir mantar gibi büyür; ancak kışın belli başlı güve türlerinin larvası bunların beslendiği yerler olur. Hayatta kalmak için mantarlar ilk önce böceği öldürür ve sonra da mumyalayıp bundan beslenir. Mantar tırtılları doğan olarak deniz seviyesinden üç ila beş bin metre arasındaki rakımlarda Tibet’te ve Nepal’de bulunur.

Himalayalı çobanlar tarafından bin beş yüz yıl önce keşfedilen tırtıl mantarları çok kısa süre içerisinde erken bunamayı önleyen ve fiziksel sağlığı geliştiren enerji verici ve yaşlanmayı önleyici bileşen olarak Çin bitki tedavisinde uygulama alanını bulmuştur. Nadir bulunmasından ve ‘mucizevi’ özelliklerinden dolayı tırtıl mantarlarına çok yüksek fiyatlarla ulaşılabilmektedir. Antik Çin’de sadece saray halkı ve aristokratlar bunu kullanabiliyordu. Günümüzde ise biyoreaktörlerde bu ‘mucizevi mantarlar’ yetiştirilebilmektedir. Yıllık üretim milyonlarca tona ulaştığından artık herkes tırtıl mantarlarının olağanüstü özelliklerinden faydalanabilmektedir.

TIENS bu muhteşem ek gıdayı hem preparatın doğal içeriklerini koruyarak hem de yüksek derecede ileri biyoteknoloji kullanarak üretmektedir. 

Etiketler: Tiens Kordiseps