Menü
Alışveriş Sepetiniz

Tiens Spirulina

Tiens Spirulina

Tiens Spirulina

Spirulina yüksek besin değerine sahip, çeşitli faydaları olan bir su yosunudur. İnsan vücudu için önem taşıyan ve kolayca emilebilir protein,  çeşitli vitaminler, mineraller ve diğer maddeleri ihtiva eden bir kaynaktır. Spirulina sahip olduğu yüksek besin değeri itibariyle örneğin astronotların uzay yolculukları sırasındaki yiyecekleri açısından önemli bir besin kaynağıdır.

TANIMI

Spirulina ilk olarak yeryüzünde 3.5 milyon yıl önce görülmüş olup, gezegendeki en eski yaşam biçimlerinden biridir. Doğal olarak, Afrika, Asya ve Güney Amerika’da, sığ gölcüklerde ve yüksek temel pH değeri olan ve yüksek tuzluluğa sahip göllerde mevcuttur TIENS Spirulina Çin’deki Yunnan Eyaletindeki Chenghai gölünden türetilmiştir. Burası; Kirletici maddelerden ari saf bir alandır.

Bu mavi- yeşil siyanobakteri biyokütlesi Astek’lerin ve Çat Gölü civarında yaşayan Afrika kabilelerinin diyetlerinin yiyeceklerinin bir parçasıydı. Spirulina 1940 yılında keşfedilmiş olup, 1960 lı yılların ortalarından beri derin ve detaylı bir şekilde araştırmalara konu olmuştur. TIENS; ana içeriği spirulina olan bir katkı maddesi yaratmıştır. Beslenmemiz açısından önem taşıyan ve faydalı olan, vitaminler, mineraller ve proteinler gibi çok sayıda vücudu geliştirici bileşenlerin kaynağıdır. İlaveten, kozmetolojide de kullanılmakta olup, insan dokuları tarafında iyi bir şekilde emilim göstermektedir.

Etiketler: Tiens Spirulina