Menü
Alışveriş Sepetiniz

Herbatürk Metil Plus 30 Kapsül

Herbatürk Metil Plus 30 Kapsül
Herbatürk Metil Plus 30 Kapsül
160,00TL
Vergiler Hariç: 160,00TL

  0 Kapsüllük Cam Şişe


  Bileşen Adı
  Miktar /Kapsül
  %BRD
    Betain (Trimetilglisin)
  600 mg
  -
    Vitamin B2 (Riboflavin 5'-Fosfat)
  20 mg
  1.428,6
    Vitamin B6 (Pridoksal 5'-Fosfat)
  10 mg
  714,3
    Vitamin B12 (Methylcobalamine)2.000 μg80.000
    Folat (6S)-5-MetiltetraHidrofolik asit glukozamin tuzu (Quatrefolic)600 μg
  300
  	
    İçindekiler     

  Betain (Trimetilglisin), Hidrosipropil metil selüloz, Maltodekstrin, Riboflavin 5'-fosfat sodyum, Piridoksal 5'-fosfat, Metilkobalamin, (6S)-5-metiltetrahidrofolik asit glukozamin tuzu, Topaklanmayı önleyici: Yağ asitlerinin magnezyum tuzları.

   

  B Vitamin Kompleksleri Nedir?
   
  B vitaminleri suda çözünen bir vitamin grubudur. Kendi içerisinde farklı gruplara ayrılarak bütün çeşitlerinin vücudumuzda farklı görevleri vardır.
  Suda çözünen bileşikler olarak B kompleks vitaminleri vücudumuzda yeteri kadar üretilemez ve dışarıdan alınması gerekir. Besinlerden alınan B vitaminleri belirli dönemlerde(stres hali, hamilelik...) çoğu zaman gerekli vitamin ihtiyacımızı karşılamakta yetersiz kalır. Bu durumlarda bir B komplex desteği kullanılması önerilir.
   

  B Vitamin Kompleksi Ne İşe Yarar?
   
   
   

   
   B vitaminleri büyüme, gelişme ve diğer vücut fonksiyonları için çok önemlidir. Aldığımız besinleri enerjiye ve ihtiyacımız olan diğer öğelere çevirmede büyük önem taşıyan enzimler üzerinde büyük rol oynarlar. B vitaminleri sağlıklı beslenmek ve hastalıklardan korunmak için çok gereklidir.Vücudumuzdaki etkileri çok fazladır.

  Vitamin B2; Yiyeceklerin enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olma, antioksidan etki göstererek vücudu toksinlerden arındırma,sağlıklı cilt oluşumuna yardımcı olma ve akne oluşumunu önleme ve göz işlevlerinde önemli rol oynama gibi bir çok faydası mevcuttur.

  Vitamin B5; Besinlerin enerjiye dönüştürülmesine yardım eder, hormon sentezi için ihtiyaç duyulan hücre içi enerji üretimini arttırır, antikor yapımında görev alır, stres, baş ağrısı, alerji,egzama, uykusuzluk, astım gibi bir çok rahatsızlıkta fayda sağlama, böbreküstü bezlerinin işleyişini düzenleme, alyuvar üretimini destekleme, saç sağlığını koruma ve uzamasına yardımcı olma ve cilt kırışıklıklarını giderme gibi bir çok faydası görülür.

  Vitamin B6; Alyuvar sentezlenmesine yardımcı olma,serotonin üretimini arttırma, kas yapma ve kilo kaybetmede yardımcı olma,bebek beyin gelişimine yardımcı olma gibi bir çok faydası vardır.

  Folat; B kompleks vitaminlerinden olan folat sağlıklı fetüs gelişiminin yanı sırada vücutta yeni hücrelerin yapımına yardımcı olur, DNA yapımı için folat gereklidir çünkü DNA mutasyonuna karşı koruma sağlar. Bu vitamin aynı zamanda alyuvarların üretilmesini sağlayarak kansızlığı önlemektedir. Çocuk sahibi olmak isteyen  kadınlar için çok önemlidir.B12 vitamini ile birlikte kullanıldığında depresyon ve anksiyeteye iyi geldiği görülmüştür.


  Vitamin B12; Felç ve yüksek tansiyona karşı koruyucu etkisi vardır, meme, kolon, prostat ve akciğer kanserlerine yakalanma olasılığını düşürür, depresyon, paranoya,anksiyete gibi psikolojik sorunlara yardımcı olur.B vitaminleri genel olarak stres vitaminleri olarak da bilinir.

  B Vitamin Kompleksi Eksikliğinde Neler Olur?
   
  Vitamin B kompleksleri vücudumuz için son derece önemlidir ve eksikliğinde; endişe, panik atak, depresyon,duygu durum bozuklukları, anemi, mide bozuklukları, sindirim sorunları, egzama ve benzeri gibi çok ciddi hayati önem taşıyan riskli sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir.
   
  Belirtileri Nelerdir?
   
  B vitamini eksikliğinde görülebilecek bazı belirtiler; deri döküntüleri, ağız çevresinde yaralar, dudaklarda pullanma, zayıflık, halsizlik, yorgunluk, gerginlik ve sinirlilik , mide bulantısı, stres.

  Herbatürk Methyl Plus Nedir?
   
  B vitaminlerinin aktif koenzim formlarını içeren, içeriğindeki B vitamini B2, B6, B9, B12, TMG kombinasyonları vücudun kabul edebileceği formda üretilmiş olup, DR CapsTM - Delayed Release Capsules- içermektedir.

  DR CapsTM - Delayed Release Capsules Nedir?
   
  DR CapsTM - Delayed Release Capsules- kapsül, vitaminlerin, mide asidinden korunarak bağırsağa ulaşmasını ve bioyararlılığın artmasını sağlar. Diyet takviyesi bileşenlerinin mide asitliğinden korunmasına yardımcı olabilecek yenilikçi HPMC kapsülleridir.
  	
  
  		
    Kullanım Bilgisi  

  Yetişkinlerde günde 1 kapsül tüketilmesi tavsiye edilir. Tavsiye edilen günlük alım dozunu aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.